SAMSUN ÇIKIŞLI KİLİKYA TURU
25 - 29 EKİM
2 GECE KONAKLAMALI

1. Gün:

SAMSUN - MERSİN NARLIKUYU GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 18.00’da acentemizin önünden alarak; Çorum – Yozgat – Niğde - Pozantı güzergâhını takiben Mersin Narlıkuyu’ya doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

2. Gün:

NARLIKUYU - CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – KIZ KALESİ – YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ASHAB-I KEHF) – TARSUS ŞELALESİ - KLEOPATRA KAPISI – NUSRET MAYIN GEMİSİ – ADANA
Değerli misafirlerimiz; sabah bölgeye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından Cennet Cehennem Çukurlarını ve Astım Dilek Mağarasını geziyoruz. Sonrasında, Mersin’in simgelerinden olan meşhur Kız Kalesi önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip Mersin merkeze hareket ediyoruz. (Dileyen misafirlerimiz hava şartları uygun olması durumunda Kız Kalesi’ne tekneyle geçebilirler, ekstra) Öğle yemeğimizi(ekstra) meşhur tantuni olarak alıp Marinada siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz bu serbest zamanda çay-kahve içebilir, fotoğraf çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak, Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a gidiyoruz. Tarsus’ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus Şelalesini görüp Tarsus merkeze varıyoruz. Gezimizi sırasıyla Kleopatra Kapısı, Aziz Paul’un doğduğu ev, avlusunda yer alan su kuyusu, eski Tarsus evleri ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle ön plana çıkan Nusrat Mayın Gemisi ile tamamlayıp Adana’daki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde) ADANA ŞİRİN PARK

3. Gün:

ADANA – SABANCI CAMİİ - TAŞKÖPRÜ – SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU KONAĞI - İSKENDERUN
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Adana’yı tanımaya başlıyoruz. İlk olarak Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizin sonrasında Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü ’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesini ve Ramazanoğlu Konağı’nı görüp öğle yemeğimiz(ekstra) için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tadıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz bu serbest zamanda alışveriş yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup Adana’daki turumuzu tamamlıyoruz ve konaklama yapacağımız İskenderun’daki otelimize hareket ediyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde) ANEMON HOTEL İSKENDERUN

4. Gün:

ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ - HARBİYE
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’yı tanımaya başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze sizleri büyüleyecek. Müzeden sonra Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Uzun Çarşı’ya geliyoruz ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünlerini buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından; Ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için öğle yemeği(ekstra)molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan ve mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vakit sonrası Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

5. Gün:

SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* 1 Gece Adana’da Konaklama
* 1 Gece İskenderun’da Konaklama
* 3 Kahvaltı
* 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar İle Ulaşım
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Araç İçi Çeşitli İkramlar
* Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Programda EXTRA Belirtilen Yemekler ve Hizmetler 
* Müze VB. Giriş Ücretleri 
* Seyahat Boyunca ve Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-12 Yaş:
25 Ekim 2019 29 Ekim 2019 699.00 ₺ 850.00 ₺ 400.00 ₺ 550.00 ₺

Kalkış Noktaları
tatilden.com.tr Ofis Önü 18:00
Yeşilyurt Alışveriş Merkezi 18:15

ARAÇ BİLGİSİ

OTOBÜSLER
MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler