Ms Crucelake ile Volga Turu

Fiyat € 1590.00

   Ms Crucelake Gemisi - THY ile

  St. Petersburg, Mandrogi, Kiji, Goritsy, Yaroslavl, Ugliç, Moskova

Gün Kalkış Yeri Varış Yeri Kalkış Zamanı Varış Zamanı Açıklama
1 İstanbul Atatürk Havalimanı St. Petersburg 10:55 14:20  
2 St. Petersburg Rusya      
3 St. Petersburg Rusya      
4 Mandrogi Rusya      
5 Kiji Rusya      
6 Goritsy Rusya      
7 Yaroslavl Rusya      
8 Ugliç Rusya      
9 Moskova Rusya      
10 Moskova Rusya      
11 Moskova İstanbul Atatürk Havalimanı 14:50 18:05
 

1.GÜN: İstanbul & St. Petersburg
08.30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra; 10.55 Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket. 14.20 Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

2.GÜN: St. Petersburg
07.00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08.15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır. Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). Gemiye Dönüş. Kanal turu veya Gece Petersburg (Ekstra tur)

3.GÜN: St. Petersburg
07.00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. Peterhof Sarayı (Aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ekstra). 13.30 Gemiye Dönüş Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Puşkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır. 17.00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor. Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

4.GÜN: Mandrogy
10.30 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 15.00 Gemiye dönüş ve hareket.

5.GÜN: Kiji
08.00 Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. 12.00 Gemiye dönüş ve hareket.

6.GÜN: Goritsy
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, 13.30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16.00 Gemiye dönüş ve hareket.

7.GÜN: Yaroslavl
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir, 15.30 Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl 1010 yılında Kiev’li Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi) 20.00 Gemiye dönüş ve hareket.

8.GÜN: Ugliç
09.00 Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş) 12.00 Gemiye dönüş ve hareket.

9.GÜN: Moskova
13.00 Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kurtarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 15.00 Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır. 21.00 Gece Moskova ve Metro Ekstra.

10.GÜN: Moskova
07.00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08.15 Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.

11.GÜN: Moskova & İstanbul
Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 14.50 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 18.05 İstanbul’a varıyoruz.

Gidiş: 
TK401 İstanbul Atatürk Havalimanı - St. Petersburg 10:55 - 14:20 (YSI)

Dönüş:
TK418 Moskova - İstanbul Atatürk Havalimanı 14:50 - 18:05 (YSI)

* Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

11 Gece gemide Tam Pansiyon konaklama (Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği)
Erken kahvaltı kahve, çay ve kurabiyeler
Öğünlerde su, çay ve birer bardak diğer içecekler (Gemide belirlenecek)
0,5 Lt &

2018 yılında hizmete açılan gemi 4 katlıdır.

* THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
* Havalimanı – gemi – havalimanı transferler
* 10 Gece gemide konaklama, 
* Gemideki tüm sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri
* Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
* St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
* Moskova’da Kremlin Sarayı turu
* St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları
* Peter ve Paul katedrali 
* Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
* Gemideki eğlenceler
* Hoş geldin kokteyli 
* Kaptan köşkü turu 
* Yaroslavl’da interaktif tur
* Kaptanın veda gecesi yemeği 
* Rus Dili dersi, 
* Rus Şarkıları dersi
* Rus Dansları dersi
* Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık (Barbekü)
* Rus El Sanatları tanıtımı
* Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
* Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (380 €)
* Refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri
* Erken kahvaltı kahve, çay ve kurabiyeler
* Öğünlerde su, çay ve birer bardak diğer içecekler(gemide belirlenecek)
* 0,5 Lt  Su hergün kabinlere ücretsiz bırakılacak
* Çay kahve istasyonu 06:00 - 19 :00 açık ücretsiz
* Özel aktiviteler (Gemide programlar açıklanacak)

* Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)
* Ekstra turlar 
* Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar (içecek paketi fiyata dâhil değildir)
* Turumuzun son gününde öğle ve akşam yemekler 
* Gemi mürettebat ve gemi çalışanların bahşişi kişi başı toplam  65 € tavsiye edilir. Tur sonunda size verilecek zarfa isteğe bağlı adınız soyadınız yazdıktan sonra, resepsiyondaki bahşiş kutusuna atabilirsiniz.  Gemi bahşişlerinden size  hizmet veren rehberlerimiz ile hiçbir alakasının olmadığını hatırlatmak isteriz.  
* Rusya giriş vizesi (150 EUR)
* Seyahat Güvence Paketi 70 yaşa kadar sınırlı ( hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.

Belirtilen fiyatlar iki kişilik kabinde kişi başı ve Euro cinsindendir.
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup, doluluk oranına göre artış gösterecektir.
Süre sonu gelmeden kontenjan bitebilir, sınırlı kabin içerdiğinden dolayı anlık fiyat değişkenliği göz önünde bulundurulmalıdır. 
Güncel fiyat bilgisi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Rusya, umuma mahsus ve yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Rusya Turistik vizesi için, misafirler kayıt esnasında güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir. İstenen belgeler; Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport, Kimlik Fotokopisi, Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf, Orijinal Gemi davetiyesi, Uçak Bileti, Seyahat Sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.)

Havaalanı ve Liman Vergisi 380 Euro

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler