⦁ 1.GÜN: SAMSUN – ADANA GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 21.00’da acentemizin önünden alarak; Çorum – Yozgat – Niğde - Pozantı güzergâhını takiben Adana’ya doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

⦁ 2.GÜN: ADANA – SABANCI CAMİİ – ATATÜRK EVİ – SİNEMA MÜZESİ - TAŞKÖPRÜ – SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU KONAĞI – ANTAKYA – HARBİYE
Değerli misafirlerimiz; sabah Adana’ya varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından ilk olarak Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizin sonrasında Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyoruz. Ardından Seyhan Nehri kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü ’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesini ve Ramazanoğlu Konağı’nı görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizde(ekstra) şehrin muhteşem lezzetlerini tadıp Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan ve mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vakit sonrası konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz ve serbest zaman.(Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

Kahvaltı: Adana’da alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Adana’da menü olarak alınacaktır (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Turumuzun ilk yemeği olması özenli davranmamızı gerektiriyor. Çok önemli bir öğün. Biz size Adana’da bu güne kadar giden hiçbir konuğunu hüsrana uğratmayan ve yöresel yemekleri servis etmeye çalışarak bu konuda belirli bir standardı yakalamış olan CİHANGİR KEBAP KABURGA Restoran’ı öneriyoruz. Tahmin ediyoruz tur bitiminde birbiri ile kıyaslanamayacak birçok lezzeti hatırlayacaksınız ama burası eminiz iz bırakacaktır... Dileyen misafirlerimiz kebap, ciğer, kaburga ve mezeleri ortaya söyleyerek inanılmaz bir cümbüş yaşayabilirler.

HATAY AKŞAM YEMEĞİ:
Otelimizin en üst katında hizmet veren Boğaziçi Restoran; Antakya da yaşayanların en çok rağbet ettiği, yemek ve meze çeşitliliği ile mutlaka görülmesi gereken bir yer. Biz de akşam yemeğimizi burada alacağız. Mezeler; Humus, Zeytin Salatası, Ali Nazik (Antakya usulü), Zengin (Biber Ezmesi) ve salata, ana yemekte ise ızgara tavuk olacak(Tavuk yemeyen misafirlerimiz için alternatif yemek sunulacaktır). Yemeğimizin ardından sizlere Ali Usta işi Künefe ve çay ikram ediyoruz.

⦁ 3.GÜN: ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ - HABİBİ NECCAR CAMİİ – UZUN ÇARŞI - GAZİANTEP
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’yı tanımaya başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze sizleri büyüleyecek. Müzeden sonra Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni görüyoruz. Ardından ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Uzun Çarşı da sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşup konaklama yapacağımız Gaziantep deki otelimize gidiyoruz. Kısa bir dinlenmemin ardından akşam yemeğimiz(ekstra) için; Dünya'da şehir ismi ile anılan tek mutfak olan Gaziantep Mutfağının o meşhur kebaplarından tatmak üzere Küşlemeci Mehmet Usta'ya gidiyoruz. Yemeğimizin sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman.(Konaklama otelimizde)

Kahvaltı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Hatay’da menü olarak alınacaktır (ekstra)
Akşam Yemeği: Gaziantep’te menü olarak alınacaktır (ekstra)

HATAY ÖĞLE YEMEĞİ:
Bölgedeki en güzel restoranlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Gerek yemek çeşitliliği, gerek sunumu ile 1. Sınıf bir restoran. Bölgeye gelen turist gurupların ve iyi yemek tercih edenlerin durağı haline gelen bir yer. Burada mezelerin, içli köftenin ve ara sıcakların tadına bakabilirsiniz. Ana yemek olarak da Hatay’ın vazgeçilmez yemeği Tepsi(Sini) kebabının tadına bakabilirsiniz. Hiç çekinmeden tercih edilebilirsiniz. Tatlı olarak da Künefe enfes olabilir.

KÜNEFE: ASİ KÜNEFELERİ
Antakya’da künefesi ile nam salmış Asi Künefeleri; Türkiye lezzet ödülleri yarışmasında en iyi künefeci kategorisinde 1.seçilmiştir. Burada tepside fırınlanmış bir künefe hazırlanır ve künefe şerbetin içinde yüzer. En iyi künefe, Hatay Tepsi Künefesidir. Gerçek Hatay Tepsi Künefesini Asi Künefelerin ’de deneyebilirsiniz.

GAZİANTEP AKŞAM YEMEĞİ:
Tüm Gurmelerin Gaziantep’teki değişmez durağı olan bu yer, maharetli ustaların elinden çıkan kebaplar ve kaşık salatası eminiz hoşunuza gidecektir. Yemek için menü söylemek zor. Çünkü yemekler sıra ile geliyor. Yani bu öğün bir lezzet serüveni gibi; kebap, kuzu şiş soslu ve sossuz, tavuk şiş, küşleme resitalinin arkasından havuç dilim baklava diyoruz...

 


⦁ 4.GÜN: GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – HALFETİ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik Baraj Gölü’nün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Zeugma Mozaikleri Müzesi’ne gidiyoruz. Çingene Kız Mozaiği dâhil, birbirinden güzel sanat eserlerini görme şansı buluyoruz. Müzeden ayrılarak Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası veriyoruz. Ardından bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantcılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak, Baklavacı İmam Çağdaş önünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşup öğle yemeği(ekstra) molası veriyoruz. Yemeğimizin sonrasında Fırat Nehri üzerinde olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz. Buradan teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te menü olarak alınacaktır (ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üzerinde mola tesislerinde serbest olarak alınacaktır(ekstra)

GAZİANTEP ÖĞLE YEMEĞİ:
Gaziantep’in yöresel yemeklerini merak edenler için harika bir lezzet durağı. Eğer iki gün zaten kebap yiyeceğiz diyorsanız harika bir alternatif. En az kebaplar kadar da lezzetli. Burada yiyebileceklerimizi sıralayalım isterseniz. Yuvarlama, Ekşili Ufak Köfte, Alaca Çorba, Ale Nazik, Simit Kebabı, İçli Köfte, Altı Ezmeli, Çiğ Köfte, Cacıklı Arap Köfte, Ciğer Kavurma, Antep usulü lahmacun ve daha nicelerini doya doya yiyebilirsiniz. Tatlı olarak Katmer diyoruz…


Gaziantep’in geleneksel lezzetlerini, ustamız eşliğinde en ince püf noktalarını uygulamalı olarak görme, hazırlama ve pişirme imkânı bulacaksınız. Yemek pişirmenin ufak ama faydalı püf noktalarını ve geçmişten günümüze ulaşan lezzetlerin öykülerini yerinde öğrenerek hem gülecek hem de eğleneceksiniz…

BAKLAVA:
Gaziantep denince akla ilk gelen yer İmam Çağdaş olsa da o kadar güzel yerler var ki... Bunlardan biride Koçak Baklava. Gaziantep’in Baklava, Havuç Dilimi ve Fıstık Ezmesini en iyi yapan yerlerden dersek yanlış olmayacaktır. Ama birçok farklı mekânda baklava, Havuç Dilimi, Katmer ve daha nicelerini tatma fırsatımız olacak; bundan şüpheniz olmasın. Genellikle konuklarımız hediyelik olarak kuru baklava alıyorlar. Baklavanın yaş denilen hali ki biz bunu daha çok öneririz; 24 saat kolaylıkla dayanıyor. Ama kuru baklava 48 daha fazla dayanıyor. Belirleyici olanda daha uzun süre sağlıklı muhafaza edilmesi…

⦁ 5.GÜN: 01.11.2020 PAZAR: SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
⦁ 1 Gece Antakya’da Konaklama
⦁ 1 Gece Gaziantep’te Konaklama
⦁ 3 Kahvaltı
⦁ 1 Akşam Yemeği
⦁ Halfeti Tekne Tur Ücretleri
⦁ Lüks Araçlar İle Ulaşım
⦁ Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
⦁ Araç İçi Çeşitli İkramlar
⦁ Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
⦁ Programda EKSTRA Belirtilen Tüm Yemek ve Hizmetler
⦁ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
⦁ Seyahat Boyunca ve Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon)

 

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

tatilden.com.tr Ofis Önü
Atakum Yeşilyut Önü

-

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler