⦁ 1.GÜN: SAMSUN – MERSİN NARLIKUYU GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 18.00’da acentemizin önünden alarak; Çorum – Yozgat – Niğde - Pozantı güzergâhını takiben Mersin Narlıkuyu’ya doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

⦁ 2.GÜN: NARLIKUYU - CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – ASTIM MAĞARASI - KIZ KALESİ – MERSİN MARİNA
Değerli misafirlerimiz; sabah bölgeye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından Cennet Cehennem Çukurlarını ve Astım Dilek Mağarasını geziyoruz. Sonrasında, Mersin’in simgelerinden olan meşhur Kız Kalesi önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip Mersin merkeze hareket ediyoruz. (Dileyen misafirlerimiz hava şartları uygun olması durumunda Kız Kalesi’ne tekneyle geçebilirler, ekstra) Öğle yemeğimizi(ekstra) meşhur tantuni olarak alıp Marinada siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz bu serbest zamanda çay-kahve içebilir, fotoğraf çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak Mersin’deki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde) 

⦁ 3.GÜN: YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ASHAB-I KEHF) – TARSUS ŞELALESİ – AZİZ PAUL’UN DOĞDUĞU EV
– NUSRET MAYIN GEMİSİ – ADANA – SABANCI CAMİİ - TAŞKÖPRÜ – SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU KONAĞI – ADANA PORTAKAL
ÇİÇEĞİ FESTİVALİ - İSKENDERUN
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a gidiyoruz. Tarsus’ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus Şelalesini görüp Tarsus merkeze varıyoruz. Gezimizi sırasıyla Kleopatra Kapısı, Aziz Paul’un doğduğu ev, avlusunda yer alan su kuyusu, eski Tarsus evleri ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle ön plana çıkan Nusrat Mayın Gemisi ile tamamlayıp Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’ya varışımız ile birlikte öğle yemeğimiz(ekstra) için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tadıp, Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Adana’yı tanımaya başlıyoruz. İlk olarak Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizin sonrasında Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü ’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesini ve Ramazanoğlu Konağı’nı görüp Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği karnavalına katılıyoruz. Burada akşam 22:00’a kadar vereceğimiz serbest zamanda; dans grupları, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleyebilir, fotoğraf çekebilir, dans ve şarkılara eşlik edebilirsiniz. Burada geçireceğimiz harika dakikaların ardından konaklama yapacağımız İskenderun’daki otelimize hareket ediyoruz. İSKENDERUN ANEMON HOTEL Not: Akşam yemeği ekstra alınacak olup, dileyen misafirlerimiz festival alanında vereceğimiz serbest zaman diliminde akşam yemeklerini buluşma saatine kadar alabilirler.

⦁ 4.GÜN: ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ - HARBİYE
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’yı tanımaya başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze sizleri büyüleyecek. Müzeden sonra Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Uzun Çarşı’ya geliyoruz ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından; Ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için öğle yemeği(ekstra)molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan ve mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vakit sonrası Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


⦁ 5.GÜN: SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
⦁ 1 Gece Mersin’de Konaklama
⦁ 1 Gece İskenderun’da Konaklama
⦁ 3 Kahvaltı
⦁ 2 Akşam Yemeği
⦁ Lüks Araçlar İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
⦁ Araç İçi Çeşitli İkramlar
⦁ Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
⦁ Programda EKSTRA Belirtilen Yemekler ve Hizmetler
⦁ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
⦁ Seyahat Boyunca ve Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon)

 

 

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

tatilden.com.tr Ofis Önü
Atakum Yeşilyut Önü

-

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler