1.GÜN: SAMSUN - DENİZLİ GECE YOLCULĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 18.00’da acentemizin önünden alarak Merzifon – Çorum – Kırıkkale – Ankara – Afyon güzergâhını takiben Denizli’ye doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

2.GÜN: DENİZLİ - PAMUKKALE TRAVERTENLERİ – HİERAPOLİS - KUŞADASI
Değerli misafirlerimiz, sabah Denizli’ye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından; Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakan Pamukkale Travertenlerine gidiyoruz. İlk olarak Travertenleri fotoğraflayabilmek ve Travertenler üzerinde yürüyüş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen Sütunlu Havuzu geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Cin Deliğini görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Antik kent gezimizin devamında şehrin ana caddesinde Domıtıan Kapısı ve Latrina ile devam ediyoruz. Bu keyifli gezinin ardından ülkemizin tekstil üretiminde önemli bir yere sahip olan Denizli’den ayrılmadan bir tekstil fabrikasında alışveriş imkânı veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın sonrasında konaklama yapacağımız Kuşadası’ndaki otelimize hareket ediyoruz (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

3.GÜN: EFES ANTİK KENTİ – MERYEM ANA EVİ – ŞİRİNCE
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında. Efes Antik Kenti gezimizin sonrasında, Hıristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi olan ‘Meryem Ana Evi’ gezisini yapıyoruz. Takiben eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye gidiyoruz. Şirince’ye varışımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize öğle yemeği(ekstra) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup otelimize gidiyoruz (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

4.GÜN: ÇEŞME – ÇEŞME KALESİ – ALAÇATI - ALAÇATI OT FESTİVALİ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp Çeşmeye hareket ediyoruz. Çeşme de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Meydanında vereceğimiz serbest zamanımızın sonrasında Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek 11. GELENEKSEL ALAÇATI OT FESTİVALİNE katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp siz değerli misafirlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabilir, festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

5.GÜN: PAZAR: SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
⦁ 2 Gece PALMİN HOTEL Kuşadası’nda Konaklama * 3 Kahvaltı * 2 Akşam Yemeği * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
⦁ Araç İçi Çeşitli İkramlar * Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
⦁ Programda EXTRA Belirtilen Yemekler ve Hizmetler * Müze VB. Giriş Ücretleri * Seyahat Boyunca ve Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon vb.)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

tatilden.com.tr Ofis Önü
Atakum Yeşilyut Önü

-

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler