1.GÜN: BOLU ABANT GECE YOLCULUĞU

Siz Değerli misafirlerimizi saat 23.59’da acentemizin önünden alarak Havza – Merzifon – Osmancık – Tosya güzergâhını takiben Bolu’ya doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

2.GÜN: ABANT GÖLÜ – GÖLCÜK GÖLÜ - SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – KAYMAKAMLAR KONAĞI – CİNCİ HAN - YEMENİCİLER ARASTASI – KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ

Değerli misafirlerimiz, sabah Bolu’ya varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından; Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölünde siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir, fayton veya atla gezinti yapabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup cennet göl olarak adlandırdığımız Gölcük Tabiat Parkına hareket ediyoruz. Kartpostallardaki göl olan Gölcük Gölüne varışımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin sonrasında; UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saat’ini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. ( Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

3.GÜN: KRİSTAL TERAS – AMASRA – YÖRÜK KÖYÜ – SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından; Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Terasa (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. Manzaraya karşı sabah kahvelerimizi yudumladıktan sonra Bartın üzerinden Amasra' ya doğru yol alıyoruz. Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip, Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği(EKSTRA) molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası kentten ayrılarak eski bir Bektaşi köyü olan Yörük köyü ’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molamızın sonrasında Samsun’a olan dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 460,00 TL

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

  • 1 Gece Safranbolu’da Konaklama * 2 Kahvaltı * 1 Akşam Yemeği * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Araç İçi Çeşitli İkramlar * Seyahat Sigortası

 

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
23 Temmuz 2021 25 Temmuz 2021 460.00 ₺ 510.00 ₺ 325.00 ₺ 420.00 ₺

Tatilden.com.tr Ofis Önü
Yeşilyurt AVM Önü

-

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler