1.Gün: Sarıkamış (Gece Yolculuğu)

Siz değerli misafirlerimiz ile belirlediğimiz saatte ofisimizin önünden buluşarak TATİLDEN.COM.TR ikramları eşliğinde Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz.

2.Gün: Sarıkamış – Kars Şehir Turu

Yoldaki Molalarımızın ardından Sarıkamış’a varış ve alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüp fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kayak Merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Telesiyej ile zirveye çıkabilir, bölgede bulunan tesislerde çay ve kahve içebilirsiniz. Daha sonra Kars Şehir Merkezine gelerek gezimize devam ediyoruz. Geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da ziyaret sağlayarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler Kilisesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Kars otelimizde.

3.Gün: Kars Ani Harabeleri – Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim yeri alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yolda peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Kars otelimizde.

4.Gün: İshak Paşa Sarayı, Iğdır, Doğubeyazıt

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu’nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan’a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Iğdır ovasına ulaşıyoruz. 870m. Rakımı bulunan doğunun bu verimli topraklarından 5137m. lik Ağrı Dağı’nın zirvesini seyretmek müthiş bir duygu. Türkiye’nin en yüksek noktası ve görkemli Ağrı Dağı’nın kar beyazı manzarası çok etkileyici. Ağrı Dağı’nın muhteşem manzaraları eşliğinde İshak Paşa Sarayı’na ulaşıyoruz. Burası aslında saraydan öte bir külliyedir ve İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsüdür. Doğubeyazıt ilçesine yakın, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan saray, Osmanlı İmparatorluğu’nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısıdır.  18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. İshak Paşa sınırından ayrıldıktan sonra Doğubeyazıt’a ulaşarak kısa bir panoramik tur gerçekleştiriyoruz. Seyahatimizin son noktası olan Iğdır merkezine ulaştıktan sonra Soykırım müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlayarak akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Kars otelimizde.

5.Gün: Kars –Erzurum (Doğuexpres Treni ile Nostaljik Yolculuk)

Sabah otelimizde erken saatte alacağımız kahvaltımızın ardından Doğuexpresi Treni ile Kars-Erzurum arası yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek olan yolculuğumuzda karlarla örtülü vadilerden geçerken adets kartpostalları andıran görüntüler sizleri bekliyor olacak. Trende çayınızı kahvenizi yudumlarken nostaljinin tadını çıkaracaksınız. Trenimiz Erzurum Garına vardığı zaman tekrar otobüsümüze yerleşerek Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi’nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Serbest zaman sonrası Samsun’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

6.Gün: Erzurum – Samsun

Sabah erken saatlerde Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktaya bırakarak vedalaşıyoruz.

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

TATİLDEN OFİS ÖNÜ

CİTYMALL AVM ÖNÜ

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks otobüsleri ile yolculuk

3 Gece Kars Merkezde 4* Lüks Otelde Konaklama

Doğuexpresi Treni ile Kars-Erzurum Arası Yolculuk

Otelimizde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı

Otelimizde Alınacak 3 Akşam Yemeği

Sarıkamış’ta ilk gün Yöresel Sabah Kahvaltısı

Ünlü Ozanların katılacağı Aşık Atışması

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Türsab Seyahat Sigortaları

Tatilden Turizm Refakati

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Kişisel Harcamalar

Tüm Öğle Yemekleri

Müze ve Ören Yerleri giriş ücretleri

Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu

Kafkas Gecesi

 

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler