⦁ 1.GÜN: SAMSUN – MERSİN NARLIKUYU GECE YOLCULUĞU
Siz değerli misafirlerimizi saat 19.00’da acentemizin önünden alarak; Çorum – Yozgat – Niğde - Pozantı güzergâhını takiben Mersin Narlıkuyu’ya doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

⦁ 2.GÜN:NARLIKUYU - CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – ASTIM MAĞARASI - KIZ KALESİ – TARSUS - AZİZ PAUL’UN
DOĞDUĞU EV – NUSRET MAYIN GEMİSİ – ADANA
Değerli misafirlerimiz; sabah bölgeye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından Cennet Cehennem Obruklarını ve Astım Dilek Mağarasını geziyoruz. Sonrasında, Mersin’in simgelerinden olan meşhur Kız Kalesi önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip Mersin merkeze hareket ediyoruz. (Dileyen misafirlerimiz hava şartları uygun olması durumunda Kız Kalesi’ne tekneyle geçebilirler, ekstra) Öğle yemeğimizi(ekstra) meşhur tantuni olarak alıp Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a gidiyoruz. Tarsus’ta gezimizi sırasıyla Kleopatra Kapısı, Aziz Paul’un doğduğu ev, avlusunda yer alan su kuyusu, eski Tarsus evleri ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle ön plana çıkan Nusrat Mayın Gemisi ile tamamlayıp Adana’daki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

⦁ 3.GÜN: ADANA – SABANCI CAMİİ – ATATÜRK EVİ – SİNEMA MÜZESİ - TAŞKÖPRÜ – SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU
KONAĞI – ANTAKYA – HARBİYE ŞELALELERİ
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından ilk olarak Sabancı Merkez Camii’ne gidiy oruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizin sonrasında Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyoruz. Ardından Seyhan Nehri kıy ısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü ’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesini ve Ramazanoğlu Konağı’nı görüp öğle yemeğimiz(ekstra) ve alışveriş için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tadıp Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan ve mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vakit sonrası konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.(Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

⦁ 4.GÜN: ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ - HABİBİ NECCAR CAMİİ – UZUN ÇARŞI - SAMSUN
Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şel aleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’yı tanımaya başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze sizleri büyüleyecek. Müzeden sonra Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde Türk-Katolik Kilisesi’ni ve Tarihi Antakya Evleri’ni görüyoruz. Ardından ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için öğle yemeği(ekstra)molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Uzun Çarşı da sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molamızın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşup Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

⦁ 5.GÜN: PAZAR: SAMSUN
Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonrak i gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
⦁ 1 Gece Adana’da Konaklama
⦁ 1 Gece Hatay’da Konaklama
⦁ 3 Kahvaltı
⦁ 2 Akşam Yemeği
⦁ Lüks Araçlar İle Ulaşım
⦁ Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
⦁ Araç İçi Çeşitli İkramlar
⦁ Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
⦁ Programda EKSTRA Belirtilen Yemekler ve Hizmetler
⦁ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
⦁ Seyahat Boyunca ve Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon)

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 2-6 Yaş: 7-12 Yaş:
Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

tatilden.com.tr Ofis Önü
Atakum Yeşilyut Önü

-

Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat

100% Güvenli Alışveriş

Banka & Kredi Kartı / +6 Taksit

Canlı Destek

+90 542 234 05 06

Özel İndirim

Gruplara Özel İndirimler